Wszystkie nasze tajemnice - pod patronatem CzBK


Każdy z nas niesie ze sobą bagaż doświadczeń. Stale dokładamy do niego nasze zmartwienia, emocje, przeżycia, a nawet tajemnice, które skrzętnie skrywamy w naszych sercach. Te nasze sekrety często powodują, że oddalamy się od najbliższych. Na swój własny sposób przeżywamy, wykładamy wszystko na czynniki pierwsze, nie chcąc zamartwiać innych swoimi problemami. Często w tym jesteśmy osamotnieni, skazani na własne cierpienie, trzymamy wszystko w sobie. To niczym drzazga wbita w skórę. Ciężko się jej pozbyć, ale gdy otworzymy się dla innych, jesteśmy w stanie się jej pozbyć. 

Książka ''Wszystkie nasze tajemnice'' od samego początku urzekła mnie swoją historią. Jest mocna, życiowa, aktualna, wstrząsająca, intrygująca, realna, prawdziwa, ważna. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że jest ''na czasie''. Można w niej znaleźć wszystko to, co się dzieje wokół nas. Opowiada o miłości, przeżytej traumie, demonach przeszłości, sekretach i o relacjach rodzinnych, trudach życia. O tym, że trzeba pielęgnować więzi z innymi, bo inaczej wszystko runie jak domek z kart. Autorka stworzyła paletę barw zbudowaną z przeróżnych historii. Każda z nich tworzy odrębną opowieść, a razem tworzą spójną, harmonijną całość. Jest w niej tyle bólu, przeżyć, smutku, niepewności, obarczania siebie winą. Znajdzie się również miejsce dla przebaczania, miłości, która mimo przeciwności zniesie wszystkie rysy i pęknięcia. Dla niektórych książka może się wydawać nieco skomplikowana, ale takie jest życie. Nigdy nie jest łatwo, prosto. Wiele rzeczy musi się wydarzyć, trzeba wiele gór przejść, by zakopać przeszłość, pogodzić się z nią, zrozumieć, przeżyć na swój sposób. 

Zdrada, gwałty, tajemnice, śledztwo, pogodzenie się ze stratą, zrozumienie tego, co w życiu jest najważniejsze. Pokazuje, że nie wolno przekładać pracy nad życie rodzinne, że trzeba rozmawiać, nie ukrywać wszystkiego w sobie. Mówi o tym, że nie można być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka, że samotność jest ciężka, ale gdy znajdzie się drugą osobę, która wypełni pustkę, to trzeba o to uczucie dbać i je pielęgnować. To wszystko tworzy piękną, niebanalną, emocjonalną książkę, która trzyma w swoich szponach od samego początku, aż do końca. 

Ta historia niesie przesłanie. Mówi o tym, co tu i teraz. Nie można siebie obwiniać za coś, na co nie mieliśmy żadnego wpływu, nie można żyć przeszłością, bo ona zabija teraźniejszość. Nie pozwala zrobić kroku do przodu, stale cofamy się o dwa kroki do tyłu. Trzeba się pogodzić z tym, co nieuniknione, inaczej skrywane emocje będą zżerać człowieka od środka. 

Czytając ''Gdyby nie ty'' sądziłam, że autorka już wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Że tej historii już nic nie przebije. Jednak gdy przeczytałam ''Wszystkie nasze tajemnice'' przekonałam się, że udało się jej ją przeskoczyć i stworzyć niesamowitą opowieść, która trafia prosto do serca.  Długo się o tej historii nie zapomni. Gwarantuje to wam. Gorąco polecam!

Tytuł: Wszystkie nasze tajemnice
Autor: Monika Sawicka
Wydawnictwo: E-bookowo
Ilość stron: 406
Ocena: 6/6

Komentarze

Prześlij komentarz