Dwanaście batów- mocna, pikantna i kontrowersyjna


Bohater to połączenie Grey'a i Massima. Przystojny, elegancki, bogaty, władczy facet, który nie pozwoli sobie w czachę dmuchać. Tajemniczy, czasami delikatny, wie czego chce i nie można się mu sprzeciwiać. 

Drapieżna, bardzo odważna, pikantna, brutalna. Pojawiają się cielesne wymierzanie kar, poszukiwanie odpowiednich narzędzi do ich wykonania, a także przekraczanie pewnych barier bólu. Mroczna, ociekająca mrocznymi emocjami, które oblepiają czytelnika z każdej strony. Czuć elektryzujące napięcie między bohaterami, mieszaninę strachu i podniecenia. Gorąco rozlewające się na całe ciało. Tutaj uświadczycie bardzo szczegółowe opisy, mocne, drapieżne, czasami szokujące, kontrowersyjne.

Autor przedstawił dokładne studium BDSM, uległości, kar cielesnych, przywiązania. Są bardzo wizualne, obrazowe, takie namacalne. Autor podjął się niebywałego zadania. Postanowił pokazać historię z perspektywy kobiety, a bardzo rzadko mężczyźni się tego podejmują. Myślę, że pisarzowi udało się bardzo dobrze oddać przeżycia i emocje, jakie towarzyszyły głównej bohaterce. 

Dla mnie jednak książka była zbyt ostra, zbyt brutalna i zbyt wizualna. Ja nie podjęłabym się takich eksperymentów z partnerem i nie przekraczałabym kolejnych granic zadawania bólu, by móc się podniecić. To nie są moje klimaty, niemniej autor bardzo dobrze zobrazował zbliżenia, doznania, przy których czasami robiło się gorąco. Mam tylko małe ale. Daje książce mały minus za to, że nie było odstępów między niektórymi sytuacjami, które momentami zlewały mi się w jedno. Test był jednolity, pomimo trzech rozdziałów, które poprzedzały wydarzenia, jakie miały miejsce, ale przydałyby się momenty, by złapać oddech. By odetchnąć od całego seksapilu, dominacji, kar. Takie spacje, by można było na chwilę odłożyć książkę, zebrać myśli. Jednak jestem ciekawa dalszych dzieł pana Pawła i z przyjemnością kiedyś jeszcze jakąś książkę od niego przeczytam. Polecam.

Komentarze

  1. Na tego typu książki muszą mieć odpowiedni nastrój. Choć nie sięgam po nie zbyt zwycięstwo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na tego typu książki, muszę mieć odpowiedni nastrój, ale sięgam po nie rzadko.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba jednak nie dla mnie taka powieść.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz