Zakres obowiązków - mroczna, tajemnicza historia z trzema przystojniakamiGwiazdy nie mogą świecić bez ciemności. Nie zauważylibyśmy ich gdyby zawsze było jasno. Tak samo jest ze szczęściem. Nie docenilibyśmy jej, gdyby nie to całe zło dookoła. Piękne podsumowanie i mądrość życiowa. Bez dobra i zła nie bylibyśmy sobą. Ono definiuje naszą rzeczywistość. Życie składa się z różnych odcieni szarości, bez zła, które ciągnie w dół, nie dostrzeglibyśmy tego, co mamy. Bez dobra nie potrafilibyśmy cieszyć się z otaczających rzeczy. 

Pióro autorki zdążyłam nieco poznać przy czytaniu ,,Syreny'', więc gdy otrzymałam propozycję przeczytania jej najnowszego dzieła, nie zastanawiałam się długo i ją zamówiłam. Trzeba przyznać, że pokazała się z zupełnie innego oblicza. Tutaj przedstawia mroczniejszą historię, bardziej pikantną, zmysłową, sensualną. Jest niczym czekolada - połączenie słodkości, delikatności z nutą gorzkich przeżyć. Ma w sobie tajemnice, bolesne przeżycia i momenty, w których robi się gorąco od samego czytania. 

Powieść pochłania się sama. Apetyt wzrasta w miarę przewracania kolejnych stron, co jest na plus. Człowiek jest ciekawy, jak zostaną poprowadzone wątki, jakie tajemnice skrywają trzej mężczyźni i do jakich kroków są w stanie się posunąć, by te ich tajemnice nie wyszły na światło dzienne. Najwięcej zgrzytów przy czytaniu przysparzało mi ciągłe przypominanie faktu, że Magda jest z domu dziecka. Rozumiem, że ten fakt musiał zostać podkreślony, ale nie do takiego stopnia, jak zostało to ukazane w powieści. Patrząc jednak na całokształt powieści, to oceniam ją dobrze. Dobrze się przy niej bawiłam i miło spędziłam w niej czas. Podobały mi się zwroty akcji, tajemnice, które wraz z bohaterką musiałam odkryć, cięty język, erotyzm i niebezpieczne napięcie, jakie wisiało w powietrzu za każdym razem, kiedy krzyżowały się drogi bohaterów.

Myślę, że miłośnikom pikanterii, erotyzmu, iskier między postaciami ta historia się spodoba. Szybko się ją czyta, a ciekawość jak historia dobiegnie końca, wzrasta po każdym przeczytanym rozdziale. Są zaskakujące momenty, emocjonalne historie i namiętność. Polecam. 

Za możliwość przeczytania powieści dziękuje Taniej Książce. Książkę możecie kupić tu: Zakres obowiązków w bardzo przystępnej cenie. Zachęcam również do zapoznania się z fragmentem powieści jeśli nie jesteście pewni czy warto zakupić powieść. Znajdziecie go tu: Zakres obowiązków- fragment. A jeśli poszukujecie jeszcze jakiś innych Niegrzecznych Książek, to na stronie Taniej Książki pod tym linkiem je znajdziecie: Niegrzeczne książki. To także idealna powieść dla kobiet. Więcej znajdziecie tu: Powieść dla kobiet.

Komentarze