Klub książki - dobry romans


Miłość trzeba stale pielęgnować. Dostrzegać potrzeby ukochanej osoby, rozmawiać, kiedy coś nam nie pasuje, wyrażać swoje emocje, rozterki, smutki. Gdy zabraknie wzajemnej relacji, na idealnym obrazku pojawiają się pęknięcia. Kiedy w porę nie zauważy się problemu- miłość, zaufanie i bliskość umiera. 

Powieść ukazuje, jak ważna jest rozmowa w każdym związku. Że nie można wszystkiego trzymać w sobie, bać się konfrontacji z niechcianymi sytuacjami i chować tego pod dywan. Podobał mi się zamysł stworzenia Klubu Książki i zrozumienia myśli i potrzeb kobiet przez mężczyzn. Niektóre ich przemyślenia i działania, do których dążyli, wywoływały u mnie szeroki uśmiech, a zarazem czułość. Ile jesteśmy w stanie się poświęcić dla prawdziwej miłości, żeby jej nie stracić? Historia jest urocza, bawi, ale też i uczy. Przeszłość rzutuje na relacje, co autorka dobrze oddała w powieści. Bez ich wyjawienia, stale będzie gryźć i powodować utrudnienia w budowaniu szczęśliwego związku czy życia. 

Bohaterów łatwo polubić i z przyjemnością obserwuje się ich wspólną historię. Co spowodowało, że w ich idealnym życiu pojawiła się rysa? Przeżywa się z nimi wzloty i upadki, kibicuje, by ich wspólna opowieść skończyła się długo i szczęśliwie. Jednak autorka nie ułatwia zadania, stale podrzuca kłody pod nogi, doprowadza do scysji między postaciami, a w czytelniku wzrasta niepewność, strach i obawa. W powieści podobało mi się również to, jak autorka ukazała przyjaźń, solidarność, zaangażowanie i walkę mężczyzny o kobietę. 

Książka jest lekka, przyjemna, budująca, momentami zabawna, czuła, a także pouczająca. Jest niczym ciepła kołderka, pokrzepia serce, wywołuje uśmiech i pokazuje, że z każdej sytuacji jest wyjście. Potrzeba tylko pracy, zaangażowania, szczerych rozmów i zaufania. Gorąco polecam.

Za książkę dziękuję Taniej Książce. Powieść znajdziecie tu: Klub książki, a także fragment lektury, który was zachęci do sięgnięcia po książkę: Klub książki. Zachęcam też do zajrzenia do frazy Książki dla kobiet.

Komentarze