Każde twoje słowo - piękna i prawdziwa historia życia


Nieporozumienia i brak szczerej rozmowy doprowadza często do rozłamu nawet najtwardszego związku. Pojawiają się niepotrzebne spekulacje, wątpliwości, przestajemy słuchać własnego serca i dajemy się wmanipulować innym. Nie jesteśmy kryształowi, zdarza się nam popełniać błędy, jednak bez szczerej rozmowy, bez wyłożenia wszystkiego na stół, możemy później żałować podjętych przez nas decyzji. 

To historia o marzeniach, oczekiwaniach, trudnych wyborach, o tym, jak przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszość, jak wpływa na postrzeganie otaczającego świata i późniejsze życiowe decyzje. O tym, czy warto wchodzić do tej samej rzeki, gdy raz się już mocno sparzyło, o tym, czy warto wierzyć wszystkim na słowo, nie bacząc na własne podszepty serca. To powieść o budowaniu zaufania, o niełatwych wspomnieniach, niespełnionej miłości, gdzie mieli żyć długo i szczęśliwie i nie tylko. 

To bardzo emocjonalna historia, która wnika do serca czytelnika. Skłania do refleksji, uczy, wzrusza, doprowadza nieraz do złości i bezsilności, ale daje też nadzieję. Z bohaterami bardzo łatwo się można utożsamić. Są tacy jak my. W młodym wieku każdy myśli, że dorosłe życie usłane jest różami, jednak rzeczywistość okazuje się nader trudna. Człowiek staje przed różnymi, często niełatwymi wyborami, los bywa kapryśny i miesza szyki, podrzuca liczne kłody i sprawdza wytrzymałość. Historię poznajemy, kiedy ścieżki Karoliny i Nelsona ponownie zostają przecięte oraz przeszłość, kiedy wszystko się zaczęło. Fabuła powoli snuje do przodu, stopniowo odkrywa swoje karty i tajemnice, które skrywa. Dlaczego przeznaczenie postanowiło zagrać na nosie bohaterom i rozdzielić ich ścieżki na tyle lat? Jak ta rozłąka wpłynęła na postrzeganie świata, na ich zachowania i oczekiwania względem życia? Zaglądamy do ich podświadomości, możemy poznać ich emocje, jakie towarzyszyły im na przestrzeni lat i co czują, gdy przeszłość zderza się z teraźniejszością. Możemy towarzyszyć im podczas tej niesamowitej drogi, zrozumieć ich decyzje, wybory. Oprócz tego powieść pozwala zastanowić się nad tym, jakie sami podjęlibyśmy decyzje, gdybyśmy znaleźli się w podobnej sytuacji, co bohaterowie. Lektura zachwyciła mnie swoją prostotą i prozą życia. Ta historia mogła dotknąć każdego z nas, dlatego tak łatwo można zobrazować sobie opowieść i przeżywać na swój własny sposób. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z lekturą i nie mogę się doczekać kolejnych dzieł autorki. Gorąco polecam!

Komentarze

Prześlij komentarz