Gorzki smak marzeń - pod patronatem CzBK


Los często bywa okrutny. Daje nadzieję, spokój, radość i gdy już się myśli, że nikt, ani nic nie zmąci tego szczęścia, obnaża nasze słabości i uderza w czuły punkt, burząc marzenia, beztroskę, jak domek z kart. Jedni udźwigną te bezlitosne doświadczenia, inni przytłoczeni wydarzeniami, popadną w marazm, apatię. Depresja to straszna choroba. Odbiera chęci do życia, człowiek przestaje reagować na rozmaite bodźce, stara się za wszelką cenę zagłuszyć ból różnymi metodami, które na moment dadzą ukojenie rozbitej duszy i sercu. Rezygnuje z dbania o siebie, gaśnie w oczach, zaprzestaje odczuwać głód, a ciemność, która dosięga go lepkimi mackami, przyciąga ku ostateczności. 

Pewnego dnia Laurze zatrzymuje się świat. Plany i marzenia pękają jak bańka mydlana. Życie traci sens, a rzeczy, które wcześniej sprawiały radość, teraz doprowadzają do ogromnej rozpaczy i bezsilności. Chciałoby się cofnąć czas, a w głowie pojawia się jedna myśl: dlaczego nas to spotkało ? Każdego dnia zatapia się coraz głębiej w morzu bólu i osamotnienia. Przyjaciele, mimo usilnych starań, nie są w stanie pomóc Laurze, gdyż za każdym razem zderzają się ze ścianą, którą wokół siebie zbudowała. Znajdzie się jednak osoba, równie mocno pokiereszowana przez los, która zacznie stopniowo pobudzać serce do miarowego bicia.

To lektura, która daje do myślenia. Pokazuje, jak człowiek potrafi się zmienić w mgnieniu oka, jak ból po stracie bliskiej osoby umie zawładnąć całym życiem, to jak chwila zapomnienia może doprowadzić do uzależnienia i jak depresja wpływa na zachowania człowieka. Do tego samotność, uczucie pustki, bezradność, rezygnacja, oglądanie życia za szklaną ścianą, złość na chichot losu, upadek na samo dno szamba i trudy wydostania się z niego, ucieczka do bezpiecznego azylu, do którego inni nie mają dostępu. Mówi również o nadziei, walce, chęci pomocy, scaleniu połamanego serca, niezwykłej sile przyjaźni i wiele innych. 

Emocjonalna lektura z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, która skłania do refleksji. Ukazuje to, jak życie bywa kruche i bardzo ulotne. To, że powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami i nie przejmować się błahostkami. Bohaterowie są tacy jak my, autentyczni, namacalni, z podobnymi troskami, problemami, którzy lepiej lub gorzej potrafią poradzić sobie z przeciwnościami losu. Dajcie się porwać niesamowitej kontynuacji, która trzyma w napięciu emocjonalnym od początku do końca, która niczym rollercoaster podnosi ciśnienie, by po chwili wyciszyć nabuzowane uczucia. Idealna lektura na jesienne wieczory.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz

Komentarze