Krwawnica- świetny thriller

 


Przenosisz się do nowego miejsca. Do krainy spokojnej, cichej, bezpiecznej. Przekraczasz wrota swojej nowej posiadłości i cieszysz się chwilą. Wdychasz świeże powietrze, napawasz się pięknym otoczeniem i perspektywą, że życie nabierze teraz kolorów. Czujesz beztroskę i wiesz, że nic nie zakłóci twojej sielanki. W nocy, kiedy spędzasz miło czas z ukochaną osobą, za oknem widzisz jakąś przemykającą postać. Z niepokojem spoglądasz przez okno w ciemność, chcąc dostrzec nieproszonego intruza. W międzyczasie nieopodal spada kilka rzeczy na ziemię, słychać szmery i sapanie. Wychodzisz na podwórze zdezorientowany, rozglądasz się dookoła, jednak ciemność nie pozwala ci dojrzeć tego, co czai się w zaroślach. Nastaje cisza i gdy chcesz wrócić do domu, słyszysz śmiech pełen szaleństwa i groźby. Ogarnia cię przerażenie, cofasz się powoli ku bezpiecznej przystani, gdy nagle obok ciebie pojawia się głuchy odgłos, a potem rozlega się cichy szept: KRWAWNICA.

Niesamowita książka, która swoim klimatem i tajemnicą trzyma czytelnika w swoich odmętach od początku do końca. Autor doskonale buduje napięcie, każdy szmer, odgłos budził niepokój i lęk. Pochłaniając kolejne rozdziały powieści, zatracałam się w świecie, który wykreował autor. Stawałam się czynnym obserwatorem opowiadanej historii. Czułam na karku oddech strachu, w oczy zaglądał niepokój, a mocne bicie serca nie pozwalało na długo się uspokoić, kiedy kolejny raz otaczające dźwięki podnosiły ciśnienie. 

Poszukiwania informacji na własną rękę nie przynoszą zamierzonych efektów. Niby mieszkańcy wsi, do którego przenoszą się główne postacie, wszystko o sobie wiedzą, ale gdy dochodzi do odkrycia istotnych rzeczy, które pozwolą ruszyć do przodu, na ich ustach pojawia się blokada, albo nieistotne tłumaczenia. Czytelnik wraz z bohaterami pragnie odkryć, co kryje się za tajemniczymi nocnymi odgłosami. Kto pragnie ich przestraszyć? O co chodzi ze słowem Krwawnica? 

Powieść pochłania się w zastraszającym tempie, z ciekawości, jak przebiegnie fabuła opowieści. Apetyt wzrasta w miarę jedzenia, tajemnice, strach, niepewność, niechciana przeszłość, która domaga się uwagi i nieciekawe perspektywy na przyszłość. Do tego trupy z szafy, lęk przed tym, co jeszcze może się wydarzyć i rosnąca nieufność wobec ludzi. Gorąco polecam powieść. Warto się w niej zatracić i poczuć strach na własnej skórze. 

Za egzemplarz dziękuję Taniej Książce. Książkę możecie zakupić tu: Krwawnica. Polecam zapoznać się z innymi książkami autora, które znajdziecie tu: Mieczysław Gorzka.

Komentarze

  1. Niedawno ściągnęłam go na Legimi i na pewno przeczytam wkrótce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz