Tylko to, co ważne - pod patronatem CzBK

Los bywa przewrotny i często złośliwy. Przynosi wiele dobrego, zdarza się jednak, że gdy sielanka trwa u kogoś za długo, potrafi namieszać i wnieść do spokojnego życia wiele złego. Zburzyć ledwo postawione fundamenty stabilnej rzeczywistości. Wprowadzić do relacji zawahania, niepewności, ból, strach, smutek, by pozostawić za mgłą radość, szczęście, beztroskę. Od nas jednak zależy, jak przyjmiemy to, co zgotował nam los. Czy poddamy się przy pierwszym potknięciu, czy chwycimy go za nogi, nie pozwalając przygnieść się ciężarowi niepowodzeń. 

To już trzecie moje spotkanie z twórczością autorki i za każdym razem zachwycam się tym, co dla czytelników przygotowała. Potrafi wciągnąć w opowiadaną historię, a dzięki prawdziwym postaciom, którzy jak my mają słabości, zmagają się z przeciwnościami, trudnościami, przytaczana fabuła staje się bliższa, namacalna, taka, że wierzymy, iż bohaterowie powieści żyją gdzieś obok nas. Jej powieści mają również dar przekonywania. Czytając, nie stajemy się tylko cichym obserwatorem rozgrywających się wydarzeń, ale bohaterami, którzy przemierzają przez meandry życia, gdzie emocje biorą górę nad wszystkim innym, a niepewność jutra spędza sen z powiek. 

Autorka w książce porusza ważne i aktualne w naszej rzeczywistości tematy: o nienawiści, która zaślepia, o szukaniu sprawiedliwości kosztem innych, o niełatwej chorobie, gdzie liczy się czas, by zebrać odpowiednią sumę na operację, o tym,, czy warto wejść drugi raz do tej samej rzeki, o sile przyjaźni, o zaufaniu wystawionym na próbę, o bolesnej przeszłości, która wychodzi na światło dzienne, o kruchości szczęścia, o trudnych decyzjach do podjęcia i o tym, jak ważna jest rozmowa w codziennym życiu, by nie tłumić emocji, które w nas buzują. Mimo że to drugi tom losów postaci, to nie czułam żadnej bariery, trudności w odnalezieniu się w opowiadanej fabule. Jednak z pewnością nadrobię lekturę, gdyż jak wspominałam wcześniej, jestem zachwycona piórem autorki. Jak plastycznie potrafi zobrazować opowieść, tak by cała zmaterializowała się przed naszymi oczami, tym jak umiejętnie manewruje emocjami tak, że przeżywamy razem z postaciami wzloty i upadki, jak boimy się o niepewność jutra, a uczucia buzują tak, by zaraz wybuchnąć. 

Dajcie się porwać tej lekturze. Poznajcie bohaterów, ich myśli, przeżycia, doznania, uczucia jakie im towarzyszą w danym momencie ich życia. Zobaczycie, że nie zawsze dobre intencje idą w parze ze szczęściem dla innych, że nasze decyzje mogą często być przykre w skutkach, że szczęście można łatwo stracić i wiele innych. Gorąco polecam!

Komentarze

Prześlij komentarz