Spotkajmy się na Chestnut Hill - pod patronatem CzBK


Pragniesz rozpocząć nowy etap swojego życia z białą kartą. Przebiegasz palcem po mapie, zastanawiając się, gdzie osiąść. Chcesz zostawić za sobą trudną i bolesną przeszłość, która wniosła do twojego świata mrok i niechęć do wszystkiego. Marzysz o tym, by zatrzymać się w miejscu, który przyniesie wolność, ukojenie, nadzieję na lepszą przyszłość. Gdzie w końcu będziesz się czuła jak w domu, mogła cieszyć się codziennością, nie martwiąc się o to, co przyniesie los. Palec zatrzymuje się na mapie. Wskazuje kierunek - Irlandia. Na myśl o tym terenie, szybciej bije serce, a myśli galopują w zastraszającym tempie. Już widzisz siebie przemierzającą tamtejsze ulice, nie przeraża cię nawet fakt, że pogoda tam często płata rozmaite figle. Z nadzieją spoglądasz na to, co wniesie nowa nieznana przyszłość. Los jednak nie zawsze będzie łaskawy i nieraz przeczołga emocjonalnie. Od ciebie zależy czy podniesiesz się po trudnych przeciwnościach, czy pozwolisz im znowu zawładnąć swoją codzienność. 

Pięć bohaterów splata jedno miejsce - Irlandia. To tutaj próbują znaleźć swój kawałek ziemi, ostoję, w której poczują się bezpiecznie, jak u siebie. Poturbowani przez los, z bagażem doświadczeń, poharatani przez nieodpowiednich ludzi, pragnący stanąć stabilnie na nogi. Lena zamknięta w sobie kobieta, otoczona bardzo mocnym murem, który niełatwo pokonać, dość nieufna. Paweł rzuca dotychczasowe życie i ucieka, pozostawia za sobą przeszłość, która na chwile zamilknie, zniknie, by później mogła znowu na nowo zburzyć poukładany świat. Dominika również wyrusza w podróż, by odnaleźć swoje miejsce, zacząć wszystko od nowa. Monika wraz z Michałem przenoszą się do malowniczego Chestnut Hill, kobieta pragnie wrócić do pracy, co nie bardzo podoba się jej chłopakowi. By zarobić na ich wesele, Michał podejmuje się drugiej pracy. Ta decyzja przyniesie wiele zamieszania w ich wspólną codzienność. Hubert porządkuje pobojowisko, które pozostawiła jego siostra. Pewnego dnia drogi tych postaci splatają się ze sobą. 

Cienie i blaski, radości i smutki, życiowe trudności, miłość, przyjaźń i niesamowity krajobraz. Taka jest właśnie ta historia. O tym, że na naszej drodze zawsze znajdą się przeciwności, które przygniotą swoim ciężarem, jednak ważne jest to, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń, byśmy mogli podnieść się z kolan i stawić czoła przeciwnościom. O niełatwej miłości, która nie tylko powoduje motylki w brzuchu, ale też wywołuje ogrom bólu i morze łez. O poszukiwaniu własnego kawałka, w którym będzie można zacząć wszystko od nowa. O tajemnicach, które wychodzą na światło dzienne burząc relacje, zaufanie. A także o tym, że przeszłość zawsze znajdzie drogę, nawet jeśli pozostawiliśmy ją daleko, daleko za sobą. Dajcie się porwać tej historii. Poznajcie różne charaktery, ich przemyślenia, przeżycia, doświadczenia. Staną się wam bliżsi, namacalni, jakby znajomi. Gorąco polecam!

Komentarze