Spawy rodzinne - pod patronatem CzBK


Żyjesz sobie spokojnie, masz cudownego męża, piękny dom, stabilną pracę. Wydawać, by się mogło iż nikt ani nic nie zburzy tej harmonii. Wszystko się zmienia, gdy odkrywasz prawdziwe oblicze swojej drugiej połówki. Okazuje się, że miłość twojego życia, gra na wiele front. Ma bardzo pojemne serce, gdzie dla każdej znajdzie się miejsce i uwaga amanta. Dotąd poukładany świat Moniki, pęka niczym bańka mydlana. Początkowo czuje się zagubiona, bo nic nie wskazywało na to, że znajdzie się w takiej sytuacji, jednak z czasem bierze sprawy w swoje ręce, otrzepuje kolana i idzie przez codzienność, jak taran. Pojawiają się małe i większe potknięcia, które wytrącają ją z równowagi, chwile niepewności, jednak ma wokół siebie osoby, które pomagają jej przejść przez tą niełatwą drogę ku stabilizacji.

Monika musi się zmierzyć z nową dla niej sytuacją. Ze zdradą, rozwodem, rozczarowaniem i nowym obliczem swojej drugiej połówki, który dobrze się maskował przez wiele lat. Ma wokół siebie jednak osoby, które nie pozwolą jej upaść, jak na przykład była teściowa Ewa, która mogła się od niej odsunąć, ale tego nie uczyniła i jeszcze bardziej zacieśniła więzy z byłą synową, którą szczerze pokochała. Przez te zawirowania, które wiele ją nauczyły, uświadomiły, że bardzo dużo robiła dla innych zapominając całkowicie o swoich potrzebach, pragnieniach, zawiera niecodzienne przyjaźnie, szczere relacje z pewnymi kobietami, które pojawiły się w jej codzienności. To opowieść o nowej szansie, budowaniu życia, tak jak się tego chce, o niezwykłej sile, która drzemie w każdym z nas, determinacji, miłości do samej siebie. O tym, że nie można bać się zmian, ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie, warto sięgać po marzenia, własne szczęście.

Pokochałam pióro autorki za to, że opisuje codzienność. Nasze obawy, zmartwienia, słabości, ból, smutek, ale też i radość, szczęście, nadzieje, marzenia, pragnienia i oczekiwania. Niczego nie ubarwia, nie koloryzuje. Ukazuje świat w tych jasnych i ciemnych barwach, gdzie nikt nie jest idealny, ma wiele za uszami, popełnia błędy, daje się ponieść emocjom, chwili, roztargnieniom, słabościom. Zagląda w psychikę człowieka, jego duszę i serce, o czym myśli, z czym się boryka, z czym zmaga, z czym nie potrafi sobie poradzić, co daje mu szczęście i co motywuje do działania. Łatwo z tymi postaciami się utożsamić, bo są tacy jak my. Mają podobnie zmartwienia, oczekiwana względem życia, Pragną kochać i być kochanym. 

Dajcie się porwać najnowszej książce autorki. Otwórzcie się na historię Moniki, zasiądźcie z nią przy kawie, herbacie, lampce wina i wsłuchajcie się w jej opowieść. Gorąco polecam!

Komentarze