Zgasłe dusze - fantastyczna lektura


Jeżeli raz trafisz do Weeping Hollow wiedz, że tak szybko nie wypuści cię ze swoich macek. Ono rozdaje tutaj karty. Dopóki nie zrealizujesz jego planów, jakie ma względem twojej osoby, nie zaznasz spokoju. Prędzej doprowadzi cię do obłędu, nim pozwoli ci wrócić do bezpiecznego świata, od którego zostałeś odcięty. W powietrzu unosi się odór śmierci, każdy twór krok obserwuje kruk, jego przenikliwy wzrok potęguje strach i przerażenie. Tajemnice i przenikliwy mroczny, gęsty klimat podnoszą włoski na karku, a niewyjaśnione siły, które dyszą w kark, potęgują obawę i przerażenie. Jak ta historia dobiegnie końca? 

Uczucie, które nie powinno mieć miejsca, ale jak walczyć z niebezpiecznym przyciąganiem? Jak poradzić sobie z siłą silniejszą od zdrowego rozsądku i konsekwencji, jakie to uczucie ze sobą niesie? Czy przekleństwo, które niszczyło rodziny, da się w jakikolwiek sposób przełamać? Czy to, co się dzieje wokół bohaterów, przyniesie im zgubę czy jednak ocalenie? Jak ich wspólna dobiegnie końca? Będzie szczęśliwa, czy wprost przeciwnie? Może pozostawi za sobą chaos i masę zniszczeń, z których nie będzie sposobu się wydostać?

Poczujcie tę niezwykłą magię, która towarzyszy czytelnikowi od początku do końca. Poznajcie Fallon, która wraca do rodzinnych stron, by pomóc swojemu schorowanemu dziadkowi i po części odkryć wszystkie sekrety swojej rodziny oraz historię Juliana, zgasłej duszy, której towarzyszy śmierć i klątwa, która zbiera za sobą okropne żniwo. Dajcie się porwać tej gęstej atmosferze, która pochłania w swoje odmęty. Gdy raz się trafi w jej toń, nie sposób będzie wydostać się na powierzchnię. Swym nurtem wciąż i wciąż coraz bardziej człowiek będzie się zanurzał w ciemność, która doszczętnie pochłania. Zakazana miłość sprawi, że serce będzie szybciej pompować krew, a niebezpieczeństwo, które stoi tuż za rogiem, potęgować strach i niepewność. Bohaterowie świetnie wykreowani, tak samo, jak cała otoczka, do której czytelnik zostaje wrzucony. Czuć te przyciąganie, te iskry, które pojawiają się za każdym razem, gdy na horyzoncie spotykają się Fallon i Julian. Tę wrogość i nieufność mieszkańców, do zgasłych dusz, którzy za każdym razem niosą ze sobą odór śmierci. Jestem strasznie ciekawa, co wydarzy się dalej i na pewno nie omieszkam sięgnąć po kontynuację. Polecam serdecznie!

Komentarze