wtorek, 22 listopada 2016

Ścieżki przeszłości- pod patronatem CzBK


,, Ścieżki przeszłości czasem zataczają kręgi, z którymi wcześniej czy później musisz się zmierzyć (...) Kiedy już stawisz im czoło i zrozumiesz je, łatwiej będzie ruszyć w dalszą drogę."

sobota, 19 listopada 2016

Nieuniknione.Przeczucia- opowieść o nieziemskiej miłości


Anioły, demony, wampiry, wilkołaki, czarownice, nadprzyrodzone moce- te tematy zawsze najbardziej mnie interesują. Zajmują ogromną część w moim sercu, gdyż od nich zaczęłam swoją przygodę z czytaniem. Dlatego tak chętnie po nie sięgam. Gdy tylko jakaś nowość pojawi się na polskim rynku, od razu muszę ją mieć w swojej kolekcji, a jest ona nie mała. Niestety zdarzają się wyjątki, które nie zachwycą mnie swoją historią, czy fabułą. Wtedy takie pozycje trafiają na listę książek do których już nigdy nie powrócę.

poniedziałek, 14 listopada 2016

Hormonia- początek bardzo ciekawego cyklu


,,Gdyby teraz w wieku siedemdziesięciu lat mogła dać sobie samej pewną radę, to brzmiałaby ona tak: używaj słowa ,,pierdol się'' znacznie wcześniej.''

piątek, 11 listopada 2016

Ogień za ogień- pod patronatem CzBK


Nie mogłam się wprost doczekać, kiedy otrzymam kontynuację losów Kat, Mary i Lillii. Opowieść ,,Ból za ból'' zakończyła się w takim momencie, że od razu chciałam dowiedzieć się, co będzie dalej. Niestety, trochę musiałam się naczekać, by poznać dalszy przebieg historii trzech różnych dziewczyn, które łączy zemsta za wyrządzone krzywdy. I gdy powieść w końcu trafiła w moje ręce, włączyła się u mnie blokada. Nie potrafiłam zabrać się tak od razu do czytania, myśl, że na kolejny rozwój wydarzeń będę musiała znowu czekać przez kilka miesięcy, nie napawała mnie zbytnim optymizmem. Jednak ciekawość wzięła nade mną górę.

niedziela, 6 listopada 2016

Złote kłamstwa


,, Nikt nie stoczy za ciebie twoich bitew. Na końcu każdy z nas zostaje sam. Kiedy więc nadejdzie twój czas, by stanąć w pierwszej linii, unieś brodę wysoko, patrz wszystkim prosto w oczy i noś w sercu przekonanie, że podołasz wyzwaniu"

wtorek, 1 listopada 2016

Wywiad z Hanną Greń na temat jej najnowszej książki ,,Otulone ciemnością"

1. Tym razem w twojej powieści główną rolę odgrywa kobieta. Nie powiem, spodobała mi się ta odmiana. Od początku brałaś pod uwagę Benitę, by to ona była na pierwszym planie, czy dopiero z czasem, gdy opowieść rozwijała się w twojej głowie pomyślałaś: „a coś zmienię i dodam nowe postacie” – i dopiero wtedy ją dodałaś?