Książkowe love- historie idealne na walentynki!


Walentynki są coraz bliżej, a ty jeszcze nie masz pomysłu, co kupić drugiej połówce? Chętnie ci pomogę i podpowiem, że najlepszym prezentem na taką okazję jest książka. Nie byle jaka opowieść, ale historia pełna miłości, wzruszeń, z domieszką bólu, smutku i szczęśliwych zakończeń. Każda kobieta uwielbia takie powieści, gdzie dwoje obcych sobie ludzi trafia strzała amora. Jest zakochanie, radosne uniesienia, ale także przewrotny los, który chce zniszczyć szczęście tych, którzy je odnaleźli. 

Tym razem postawiłam na różnorodność :) Nie tylko w tych opowieściach odnajdziemy miłość ale też nutkę magii, strachu, niepewności i wiele więcej :)Dwa odrębne światy, miłość, która nigdy nie powinna mieć miejsca, inne poglądy, obyczaje, tradycje. Piękne Indie, które zapierają dech w piersi wspaniałym krajobrazem, egzotyzmem, smakiem, zapachem. Do tego lekka, przyjemna, ciepła, pokrzepiająca, dająca nadzieję na lepsze jutro opowieść idealna na zimowe wieczory.
Cała recenzja tu: Zanim nadejdzie monsun.


Stary, drewniany dom usytuowany na końcu małej mieściny. Otoczony pięknym ogrodem, pełen róż, orchideii, tulipanów cieszących oko nie tylko domowników, ale i okolicznych mieszkańców. Te miejsce to cudowna ostoja od ulicznego zgiełku, wyścigu szczurów. W nim odnaleźć można ciepło, miłość, bezpieczeństwo, spokój, wyciszenie oraz brak poczucia gonitwy za tym, co niemożliwe. Oprócz magii i otaczającego piękna dom skrywa tajemnicę, która wywróci życie bohaterów do góry nogami. Cała recenzja tu: Powrót do starego domu. Również drugi tom nie tylko opowiada o miłości, ale też o walce, by adoptować dziecko, o tajemnicach sprzed lat i powrocie kogoś, kogo się nie spodziewano. 


Wszystkie książki Kasie West zawierają różne emocje, począwszy od miłości, a kończąc na ogromnym smutku. Opowiadają o trudach nastolatków, o niełatwych decyzjach jakie muszą podejmować. Którą ścieżką podążyć, by odnaleźć szczęście? Do tego są lekkie, przyjemne, umilają czas. Jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat książki możecie ją znaleźć tu: Szczęście w miłości.


Jeśli lubicie baśnie z Tysiąca i jednej nocy, gdzie magia i miłość przeplatają się, to ,,Zakazane życzenie'' będzie idealnym prezentem walentynkowym. Zachwyca nie tylko okładką, ale też i wnętrzem. 

Od historii nie sposób się oderwać, fabuła jest doskonale przemyślana. Trzyma w napięciu, niewiedzy, strachu i niepewności, co w międzyczasie może się wydarzyć. Jaki los spotka bohaterów. Adrenalina wzrasta, by zaraz spaść na łeb na szyję. Opowieść owija niczym macki, chwyta swoją ofiarę szczelnie, nie pozwalając się oderwać od czytanej lektury, a po skończeniu wciąż trzyma w swoich sidłach tak byśmy o niej nie zapomnieli, lecz wciąż żyli jej historią. Całość recenzji tutaj: Zakazane życzenie.


Piękne Bałkany, które ucierpiały przez wojnę oraz miłość, która nie powinna się zdarzyć. Autorka przedstawia tutaj rozwój piekła, który wyrządził wiele zła, ziemię nasiąkniętą krwią niewinnych ludzi, ale także miłość, która pomimo strasznych wydarzeń stara się rozkwitnąć. To opowieść niczym Romeo i Julia. Dwa światy próbują się połączyć mimo śmierci, która nieustająco puka do drzwi. Recenzję książki znajdziecie tu: Nie czas na miłość.


W książce znajdziemy wiele wątków, ciekawych postaci, zagadki, tajemnice, sekrety! Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie: miłość, śmierć, wiedźma, solidarność kobiet, a także piękne czasy długich sukni, konwenansów, dam i dżentelmenów. Opowieść otula niczym ciepła kołderka, pochłania w swój niezwykły świat, nie zdradza wszystkich wątków tylko stopniowo odkrywa swe karty podnosząc czytelnikowi ciśnienie i adrenalinę. Cała recenzja tu: Tajemnica zamku.

Opowiem wam jeszcze o dwóch książkach-ale jeszcze nie udało mi się ich zrecenzować przez zdawanie sesji- a które powinny się tu znaleźć. 


Historia mnie rozczuliła. Pokrzepiła serce, wzruszyła, naładowała pozytywną energią. Jest lekka, przyjemna, ciepła, otula niczym ciepła kołderka. Daje nadzieję na lepsze jutro i pomimo, że wiemy jak opowieść dobiegnie końca to z ogromnymi emocjami obserwujemy losy bohaterów, ich wydarzenia. Śmiejemy się w głos, gdy kolejny raz przekomarzają się nawzajem. Kibicujemy im, przeżywamy z ogromnymi wypiekami na twarzy. Nie sposób oderwać się od historii. 


Miłość silniejsza niż czas i śmierć. Historia inna niż wszystkie. Obok tej opowieści nie sposób przejść obojętnie. Ciemność, strach i uczucie, które stopniowo się rozwija. Demoniczne postacie skrywające tajemnice. Powieść owładnie tak, że do samego końca nie będziemy w stanie się od niej oderwać. Trzyma w napięciu, niewiedzy, oczarowuje. Gdy raz zaczniesz nie będziesz mógł przestać.

Komentarze

  1. Ciekawe tytuły wybrałaś. Ja skłaniałabym się ku książce Pani Krystyny Mirek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam inną książkę Kasie West i podobała mi się. Jestem ciekawa czy "Szczęście w miłości" też przypadłoby mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz