Książkowe love - historie idealne na walentynki!
Walentynki są coraz bliżej, a ty jeszcze nie masz pomysłu, co kupić drugiej połówce? Chętnie ci pomogę i podpowiem, że najlepszym prezentem na taką okazję jest książka. Nie byle jaka opowieść, ale historia pełna miłości, wzruszeń, z domieszką bólu, smutku i szczęśliwych zakończeń. Każda kobieta uwielbia takie powieści, gdzie dwoje obcych sobie ludzi trafia strzała amora. Jest zakochanie, radosne uniesienia, ale także przewrotny los, który chce zniszczyć szczęście tych, którzy je odnaleźli. 

W tym zestawieniu odnajdziecie różne odcienie miłości te, które wiele przeszły, powoli rozkwitające, a także niezwykłą miłość do czworonogów.Na pierwszy ogień chciałabym wam polecić ,,Zakochane Trójmiasto''. Recenzji jeszcze nie znajdziecie na blogu, ale już mogę wam ją ogromnie polecić. Wyjątkowa, mądra, pokazująca, co w życiu jest najważniejsze, przedstawiająca różne odcienie miłości. Wartościowa, prawdziwa. Każda postać ma za sobą przeszłość z którą się boryka, skrywają w swoich sercach żale, smutki, udręki. Dopiero dzięki drugiej osobie są w stanie zniszczyć mury, którymi się otoczyli.


Pozdrowienia z Nowego Jorku to również lektury po które warto sięgnąć nie tylko w walentynki. Historie pokrzepiają serce, wzruszają, rozczulają i wywołują wiele emocji. Są lekkie, przyjemne, ciepłe, otulają niczym ciepła kołderka. Dają nadzieję na lepsze jutro i pomimo, że wiemy jak opowieści dobiegną końca to z ogromnymi emocjami obserwujemy losy bohaterów, ich wydarzenia. Śmiejemy się w głos, gdy kolejny raz postacie przekomarzają się między sobą. Kibicujemy im, przeżywamy z ogromnymi wypiekami na twarzy. Recenzje możecie znaleźć tutaj: Bezsenność na ManhattanieTo właśnie Nowy JorkCud na Piątej Alei.


Miłość, której nie pokona nawet śmierć. Przekonać się możemy o tym w ,,Świątecznym liście''. Bohaterka, która odnajduje list przenosi się do przeszłości, by tam pomóc na nowo połączyć się dwóm połówkom. Historię można czytać zarówno w okresie świątecznym, ale też i poza nim. Baśniowa opowieść, pełna magii, niezwykłego uroku, klimatyczna i zarówno bardzo przyjemna. Emocjonalna, wywołująca szeroki uśmiech na twarzy. Więcej o niej przeczytacie tu: Świąteczny list


Czworonogi wnoszą wiele do naszego życia. To powierniki sekretów, pocieszyciele w chwilach słabości, motywatory do walki o samego siebie. To najlepsi przyjaciele na których można zawsze polegać, nie odwrócą się nigdy, nawet jak będzie bardzo źle. Potrafią przynieść wiele radości, szczęścia i miłość. Bez nich nasza rzeczywistość byłaby niepełna. Oni swoimi mordkami sprawiają, że uśmiechamy się od ucha do ucha, odmieniają dzień dzięki, któremu staje się ono piękniejsze. Cóż można rzec więcej? Niesamowita antologia o której będziecie mogli przeczytać tu: Przytulajka.


Tradycyjne pisanie listów odeszło w niepamięć. Ludzie wolą teraz wysyłać maile, wiadomości za pomocą różnych aplikacji, śmieszne emotikony, bo tak jest prościej i łatwiej. Nie ma już tego oczekiwania na listonosza, który przyniesie upragnioną wiadomość, jest tylko zwykła, elektroniczna korespondencja, sucha, nijaka bez magii, pięknych starannie nakreślonych słów. Jedno przypadkowe zdarzenie sprawia, że tradycja na nowo się odradza. Dwoje obcych sobie ludzi zaczynają ze sobą korespondować. Poznają siebie nawzajem, uczą. Nie wiedzą jednak, że te listy wniosą do ich życia nie tylko ogromne szczęście, pokłady miłości, ale też i smutek. Los nieraz zakpi sobie z bohaterów, czy miłość będzie w stanie mu się przeciwstawić? Więcej o lekturze znajdziecie tu: Napisz do mnie

Komentarze

  1. Pierwszy tytuł mam w planach, ale nie ze względu na walentynki, bo nie obchodzę tego dnia. 😊

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza