czwartek, 27 października 2016

Chciejki listopadowe- za co mój portfel mnie ,,zje"Każdego miesiąca wychodzi tyle premier, tyle cudownych książek, które chciałabym zdobyć, postawić na półkę. Niestety fundusze (kieszonkowe) nie wystarczają na wszystkie moje zachcianki. Lista must have wciąż wzrasta o nowe tytuły. Mój portfel stale jest pusty, gdyż potrzeby studenta też są ważne. Dlatego ja na razie sobie opuszczam nadchodzący miesiąc, pieniądze zostawiam na targi, a dzisiaj przychodzę do was z ciekawymi zapowiedziami z którymi warto się zapoznać!

środa, 26 października 2016

Pamiętajmy o Osieckiej


Kolekcja Agnieszki Osieckiej

Tej jesieni coroczny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” poprzedzi premiera kolekcji, inspirowanej twórczością poetki. Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek. Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna w Empiku od 14 września.

wtorek, 25 października 2016

Otulone ciemnością- pod patronatem CzBK


Polscy autorzy coraz bardziej zachwycają mnie swoją wyobraźnią, pomysłowością, wiedzą, prawdziwością, a także wielkim poczuciem humoru. Potrafią czytelnika wciągnąć w swój niezwykły świat, zaciekawić, zaskoczyć, doprowadzić do głośnych wybuchów śmiechu, płaczu, a często nawet złości. Uczą, bawią, otwierają oczy na otaczającą rzeczywistość, przenoszą do miejsc o których w życiu nie marzyliśmy. Dzięki takim powieściom przeżywamy rozmaite przygody, walczymy ze zbrodniarzami, rozwiązujemy zagadki. Towarzyszymy bohaterom na każdym kroku, poznajemy ich myśli, przeżycia, emocje.

sobota, 22 października 2016

Czas zmian- na pewien okres czasuJestem już na drugim roku studiów z czym wiążę się obowiązek rzadszego czytania na rzecz nauki. Tym razem plan mam tak zawalony zajęciami, że nawet gdybym chciała poczytać dłużej jakąś ciekawą lekturę, to nie mam jak. A gdy przychodzę do domu, to trzeba się pouczyć bieżących materiałów, bo gdy się wszystkiego nawarstwi, nie nadążę z zakuwaniem. 

piątek, 21 października 2016

Krakowskie targi tuż tuż!!!


Tak jak w tamtym roku planuję wybrać się na targi książki do Krakowa. Tym razem towarzyszyć będzie mi mój chłopak z czego się bardzo cieszę. Mam tylko nadzieję, że będzie potrafił za mną nadążać, gdy będę biegać z jednego stoiska do drugiego ;) 

czwartek, 20 października 2016

Jerozolima miasto Boga- pod patronatem CzBK


Już niebawem na blogu pojawi się recenzja książki, którą dzięki uprzejmości autorki -której bardzo dziękuję za zaufanie-  objęłam swoim patronatem medialnym. 

A oto opis powieści:

wtorek, 18 października 2016

Prawdodziejka- niezapomniane przygody


Nigdy nie sugeruję się opiniami innych czytelników na temat książek, które mnie akurat zainteresują. Jak wiadomo -  ile osób tyle opinii. Jednym może podobać się opowieść, drugim niekoniecznie. Sama muszę sprawdzić, czy dana lektura mnie zaciekawi, czy wprost przeciwnie, czy warto było tracić na nią swój cenny czas. Często jednak zdarza się tak, że książka przez wszystkich zachwalana mi się nie spodoba, a ta która zostaje zmieszana z błotem najbardziej zapada w mojej pamięci, bo zaintrygowała, zaciekawiła czymś wyjątkowym. Dlatego wyłączam się na otaczający świat, wszystkie za i przeciw chowam do najciemniejszego zakamarka mojej podświadomości i całym sercem oddaje się opowieści, by sprawdzić na własnej skórze, czy mnie czymś zachwyci, czy bardziej uśpi.

Eden. Nowy początek- najlepsza historia EVER!


Po skończeniu ,,Caldera'' musiałam od razu zabrać się za kontynuację opowieści. Historia dwójki bohaterów, którzy na dobre skradli moje serce, tak mnie wciągnęła, że musiałam poznać jak potoczą się dalsze ich losy. Piękna ona, piękny on i niesamowita miłość, która na dobre ich połączyła. Niestety, na świecie żyją takie istoty, które za wszelką cenę chcą ich rozdzielić. I w końcu im się to udaje. Niedowierzanie, smutek, serce roztrzaskane na milion kawałeczków, odnajdywanie swojego miejsca w nowej rzeczywistości- to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak bohaterowie poradzą sobie w zaistniałej sytuacji? Czy na nowo się odnajdą? I najważniejsze... Czy będą w końcu szczęśliwi? Te i inne pytania towarzyszyły mi do końca lektury.

niedziela, 9 października 2016

Gregor i Kod pazura- ostatnia, a zarazem najlepsza część ze wszystkich


Podziemie- miejsce do którego ciągle uwielbiałam wracać. Bardzo przywiązałam się do jego mieszkańców, historii z nimi związanych. Dlatego, gdy tylko otrzymywałam najnowszą opowieść z Gregorem od razu zatapiałam się w niezwykłym świecie, który od samego początku zdobył moje serce. Tajemnice, zagadki, niekończąca się przygoda to tylko wisienka na torcie, tego, co zaoferowała mi cała seria z opowieścią o Gregorze i jego przyjaciołach. Niestety to, co piękne musi się kiedyś skończyć.

czwartek, 6 października 2016

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu


Długo zabierałam się do napisania tej recenzji. Nie wiedziałam od czego zacząć. Myśli wciąż kłębiły się w mojej głowie, nie potrafiłam przelać ich na klawiaturę. Do teraz czuję niewielką blokadę, która nie ułatwia mi w spisaniu tego, co znajduje się w mojej podświadomości.

wtorek, 4 października 2016

Chłopak z sąsiedztwa- pod patronatem CzBK


,,Sami kształtujemy nasze życie (...)''

Kasie West stała się jedną z wielu autorek, które bardzo sobie cenię. Wiem, że mnie nie zawiedzie w kwestii fabuły, zawsze czegoś nauczy, a do tego sprawi, że moje serce przepełniać będzie radość, ciepło, a także miłość. Nie zabraknie również dobrej zabawy z domieszką humoru oraz życiowych rozterek z którymi często sami się borykamy. Wskaże odpowiednią drogę, nakieruje na odpowiednie tory, a do tego nie potępi za czyny jakie się wyrządzi.