sobota, 30 lipca 2016

Zaczęło się w Paryżu- książka, która wzbudziła we mnie wiele emocjiParyż- miasto miłości. Zawsze chciałam je odwiedzić, zobaczyć zabytki, poznać mieszkańców i usłyszeć ich język, spróbować regionalnych potraw, poczuć tamtejszy klimat, obyczaje. I pewnego dnia tak się stało- byłam, zobaczyłam i miło wspominam. Jednak jak dla mnie wycieczka w gimnazjum z innymi uczniami nie była przyjaznym przeżyciem. Do tego pobyt trwał trzy dni, więc moje wrażenia nie są na sto procent zaspokojone. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę. Może z drugą połówką? Któż to wie? Jak na razie z Michaelem i Katy przeżywałam przygody w tym niezwykłym miejscu.

środa, 27 lipca 2016

Liebster Blog Award- co to jest?Dla niewtajemniczonych - "Liebster Blog Award" jest to nominacja otrzymana od innego bloggera. Jest przyznawana blogom, które mają mniejszą liczbę obserwatorów, co pomaga w ich rozpowszechnieniu. Odpowiadamy na 11 pytań, następnie sami zadajemy kolejnych 11 pytań i nominujemy 11 innych bloggerów + informujemy ich o tym. :) - (wyjaśnienie zaczerpnięte z bloga Book Paradise).

Mój blog został nominowany do LBA przez Książkolubna, za co gorąco dziękuję!

niedziela, 24 lipca 2016

Reminiscencje – wspomnienia i refleksje. Zdzisław Moczyński- ZapowiedźKsiążka składa się z wierszy wspominkowych i refleksyjnych pod ogólnym tytułem REMINISCENCJE. Rozmieszczone wiersze  w czterech działach: „Z polany życia”;  „Moje wędrowanie”;  „Utracona miłość” i „Zima, Święta i Nowy rok” opowiadają o życiu  autora, składającego się z miłości, tęsknoty, często smutku i wszechobecnej radości, a także  szczęścia, przeżywana i doznawania w pisaniu szczególnych chwil uniesień, oraz pragnień i spełniania marzeń w swoim długim życiu. 

Data premiery: 25.07.2016
Kategoria: Wiersze
Wydawca: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-564-2
Wymiary książki: 140 x 200
Ilość stron: 115
Cena detaliczna: 19,9

Bankiet wysuszonych kasztanów. Joanna Stańda- ZapowiedźKsiążka przedstawia w humorystyczny sposób sytuację czterech staruszek, które przypadkiem spotykają się  w tej samej sali na oddziale geriatrii. Odział jest niedoinwestowany pod każdym względem: stare łóżka, brak rzetelnej opieki pielęgniarskiej czy głodowe porcje żywnościowe. Sytuację próbuje poprawić się dzięki darom WOŚP, co stwarza groteskowe sytuacje: w sali numer dwa, obok obskurnych łóżek, jest jedno, supernowoczesne dla seniora, a w łazience przestarzały prysznic konkuruje w muszlą klozetową na fotokomórkę. Problem z racjami żywnościowymi rozwiązała natomiast przedsiębiorcza salowa, oferując pacjentom tygodniowy abonament żywnościowy za trzysta złotych. Bohaterki choć różnią się od siebie zarówno pod względem statusu społecznego, wykształcenia, czy poglądów religijnych, to łączy je jedno: późny wiek.

Data premiery: 09.08.2016
Kategoria: Powieść obyczajowa, humorystyczna 
Wydawca: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-566-6
Wymiary książki: 140 x 200
Ilość stron: 144
Cena detaliczna: 25,9

Z twojej winy- pod patronatem medialnym CzBK


Na wakacje zabrałam ze sobą stos książek oraz czytnik pełen ebooków. Zapowiadały się dwa tygodnie przyjemnego czytania, niestety na planach się skończyło. Nigdy mi się nie zdarzyło bym przez wakacje nie przeczytała ani jednej książki. Szok i niedowierzanie. Prawda? Ja, która nie potrafi żyć bez czytania tak od razu odrzuciła literaturę na bite dwa tygodnie? A jednak. Rano śniadanie, zabiegi rehabilitacyjne, plaża, obiad, znów plaża, kolacja i wieczorne przebywanie poza domkiem ze znajomymi, których poznałam w czasie turnusu. A powieści autorów leżą grzecznie w szafie nietknięte. Śmieszne prawda? Ale gdy otrzymałam ebooka wyczekiwanej przeze mnie książki ,,Z twojej winy" reszta przestała dla mnie istnieć i zabrałam się za czytanie.

poniedziałek, 11 lipca 2016

Tytany


Konie to majestatyczne stworzenia. Piękne, niesamowite, a zarazem niebezpieczne. Od zawsze pragnęłam mieć z nimi styczność. Móc przejechać się na tym niesamowitym zwierzęciu. Poczuć siłę bijącą z jego ciała, wiatr we włosach. Niestety nie mam odwagi, by to zrobić. Wolę stać na uboczu i z zapartym tchem przyglądać się innym jak zajmują się końmi. Kilka razy zdarzyło mi się przejechać na tym stworzeniu, ale nigdy bez pomocy drugiej osoby. Kiedy otrzymałam najnowszą książkę Victorii Scott mogłam doświadczyć tego uczucia w pewnym stopniu.

sobota, 9 lipca 2016

Tylko ty


Książka Fererico Moccia pomimo niewielkich zgrzytów, podobała mi się. Miałam do niej kilka obiekcji, jednak do końca dawałam jej szansę, by mogła się zrehabilitować. Pod kątem całości historia jak każda inna, niczym nie zaskakuje, nie zadziwia, ale przyjemna dla tych, którzy potrzebują wyciszyć się, zapomnieć o otaczającym świecie. Sięgając po drugą część przygód bohaterów postanowiłam dać autorowi kolejną szansę. Może tym razem mnie do siebie przekona, bym w przyszłości znowu sięgnęła po jego powieści? Niestety tak się nie zdarzyło.

czwartek, 7 lipca 2016

Ścieżki życia


Ścieżki życia, którymi często podążamy rzadko bywają proste i nigdy nie wiemy, co kryją za zakrętem. Kompas nie jest w stanie doprowadzić nas w miejsce, do którego chcemy dotrzeć, by w końcu otrzymać upragnione szczęście. Często trzeba się natrudzić, zboczyć z utartej ścieżki, zatrzymać się, pomyśleć, nie raz upaść, by po chwili z obdartymi kolanami kroczyć ku przeznaczeniu. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby się nie poddawać, gdy nic nie idzie po naszej myśli, a świat jakby sprzeciwił się przeciwko nam. Trzeba zagryźć zęby, podążać wciąż do przodu i przyjmować wszystko to, co nam życie ofiaruje. Bo gdy zboczy się ze ścieżki, natrafi na przeszkody, po których ciężko się podnieść, one uczą nas, pokazują, że jesteśmy silni i zdołamy wszystko przetrać, nawet przeciwności losu. Wystarczy tylko wiara i chęci. 

środa, 6 lipca 2016

Wywiad z Ewą Seno autorką serii z Antilią i W ogień


1. Połączenie obyczajówki z fantastyką są dla mnie strzałą w dziesiątkę. To najbardziej lubię w książkach. Zawsze kochałam ten gatunek i od niego zaczęłam swoją przygodę z czytaniem. Czy to też pani ulubiony gatunek, dlatego z taką precyzją wplotła ją pani w powieść? Czy raczej to nie ma znaczenia, tylko pani spisała koncepcję jaka zrodziła się w pani wyobraźni?

Bez pamięci


Akcja, adrenalina, tajemnice, zagadki, pytania i brak jakiejkolwiek odpowiedzi. To najbardziej uwielbiam w książkach. Bo, gdy historia jest zbyt nudna, monotonna, bez żadnego pazura, emocji, czy akcji dla mnie po prostu nie istnieje. Po paru stronach ląduje na półce, albo znajduje nowy dom, gdzie ktoś przyjmie ją z szeroko otwartymi ramionami. Kocham czuć napięcie, strach, doskonale bawię się analizując różne sytuacje. Przeistaczam się wtedy w detektywa, pobudzam szare komórki do myślenia, zastanawiam się, kto może stać za sprawą, w której się znalazłam. Emocje często sięgają zenitu, adrenalina nie odstępuje mnie na krok, gęsią skórkę potęguje nadmiar wrażeń. W głowie kołacze się tylko jedna myśl: Kto za tym wszystkim stoi i jaki miał motyw? Romanse są dobre, ale na krótko, ja potrzebuje historii, które wbijają w fotel, miażdżą serce, doprowadzają do łez i rozpaczy.