środa, 26 sierpnia 2015

Książka 1 w rankingu!!Premiera ,,Czerwień Obłędu" dopiero 3 września, a już wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu ! Książkę mam u siebie niebawem będę czytać. Zastanawiam się co tym razem wymyślił Dawid. Okładka od razu przyciąga wzrok, więc mam nadzieję, że skrywa w sobie podobne piękno. 

A oto opis książki:

Dorian miał wszystko – młodą i piękną żonę, dom w dobrej dzielnicy Jarocina, zdolnego syna, udany seks, ciekawą pracę i poukładane życie. Nie potrzebował zmian! Nagle jego świat legł w gruzach, runęło wszystko, co do tej pory było dla niego ważne. I nie spowodował tego żaden kataklizm, a… samospełniające się wizje, które wtargnęły w jego uporządkowany świat. 
Ten spokojny mężczyzna uwikłany zostaje w pasmo nieprzewidzianych sytuacji, które zapowiadają tragedię. Co ma z tym wspólnego kobieta w czerwonej sukni? Czy Dorian będzie mógł odwrócić bieg wypadków?


Po opisie i okładce jestem zachęcona do sięgnięcia po tę historię. Recenzja książki pojawi się niebawem. A na razie gratuluję Dawidowi za to, że jego książka jest na pierwszym miejscu. 

http://datapremiery.pl/ranking-ksiazki-horror/


poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Stosik

Postanowiłam wrzucać zdjęcia moich stosików książkowych, które zamierzam przeczytać w danym miesiącu. Trochę się tego nazbierało, ale mam nadzieję, że podołam temu wszystkiemu :) A więc zaczynamy :)

niedziela, 23 sierpnia 2015

Nie tacy oni straszniWydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie nas wyprowadzić z równowagi, bo przecież naszemu życiu nic nie zagraża. Jednak los zawsze chce inaczej. Za wszelką cenę staramy się nie zauważać otaczającej rzeczywistości, nie przyjmujemy do wiadomości, że może być zupełnie inaczej, zakładamy różowe okulary sądząc, że jesteśmy szczęśliwi, jednak w rzeczywistości tak w ogóle nie jest. Więc co jeżeli kawałek po kawałeczku wychodzą na światło dzienne te niedoskonałości i nawet różowe okulary, które przysłaniają nam świat nie są w stanie zamazać tego nieszczęścia? Życie się zawala, a nas oblewa wiadro lodowatej wody. I jak teraz to wszystko odratować?

czwartek, 20 sierpnia 2015

Central ParkW samym sercu lasu pełnego złotolistnych jesiennych drzew na dzikiej, cichej polanie wśród dębów i gęstej krzewiny znajduje się ławka. Tam właśnie budzi się Alice, jednak nie jest sama. Jej prawa ręka była przypięta kajdankami do lewego nadgarstka masywnie zbudowanego faceta Gabriela. Oboje nie wiedzą jak tam się znaleźli. Przecież Alice poprzedniego dnia z trzema koleżankami robiła rundkę po barach na Polach Elizejskich, a Gabriel grał koncert z kolegami w kubie jezzowym w Dublinie, więc jakim cudem znaleźli się na środku lasu na ławce i to jeszcze przykuci kajdankami do siebie? Czyżby pani kapitan paryskiej policji kryminalnej zatrzymała go, a teraz nie potrafi sobie przypomnieć dlaczego? 

wtorek, 18 sierpnia 2015

środa, 12 sierpnia 2015

Wyspa,,Zadajemy sobie często pytanie, czy jesteśmy sami we wszechświecie. Spoglądamy w gwiazdy z nadzieją lub obawą... A, może nasz świat jest jedynie wyspą pośród wielu jemu podobnych wysp?"

poniedziałek, 10 sierpnia 2015

ŹródłoPod zabytkowymi murami i ulicami Savannah żyją i kłębią się niewyobrażalnie groźne siły zła. Miejscowe klany wiedźm w tym rodzina Taylorów za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed złem. Jednak w pewnym momencie wszystko się zmienia.

Jajko z niespodziankąAda wiodła szczęśliwe życie. Poznała wspaniałego faceta Davida z którym mogła zwiedzić świat, a po trzech miesiącach pobrali się. Wydawało się, że oboje będą szczęśliwi, jednak gdy Ada zaszła w ciążę wszystko się popsuło. David od niej uciekł, a kobieta pozostała sama ze swym dzieckiem. Gdyby nie jej mama i dobrze płatna praca ledwo wiązałaby koniec z końcem. Żeby jeszcze tego było mało jej maleńka córeczka Julka urodziła się z chorą rączką (jest niesprawna) co spowodowało w późniejszych latach śmiech i drwiny innych dzieci. 

sobota, 8 sierpnia 2015

DziewicaCzy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak stracić swoje dziewictwo? Za pieniądze? A może po prostu wskoczyć nieznajomemu facetowi do łóżka, by potem móc rozmawiać z koleżankami o zaskakujących igraszkach łóżkowych? Dwudziestojednoletnia Ellie by nie zostać wykluczoną z grupy koleżanek zaczyna marzyć o utracie dziewictwa. Zaczyna swoje poszukiwania idealnego kandydata dzięki któremu straci swoją cnotę na różnych imprezach snobistycznych studentów Oksfordu. Poznamy także jej perypetie, życie, wzloty i upadki, kłótnie z najlepszą przyjaciółką, morze mężczyzn, którzy złamią serce Ellie, oraz jej bloga i myśli.

czwartek, 6 sierpnia 2015

EperuAnna Wilk urodziła się w Polsce, ale już od dziesięciu lat z mamą, jej przyjaciółką Wandą i córką Wandy - Wiktorią mieszka w Londynie. Anna kocha malować, dlatego po college'u postanowiła pójść na studia artystyczne. Jest wrażliwą, czułą i nieco introwertyczną dziewiętnastolatką, zupełnym przeciwieństwem jej najlepszej przyjaciółki Wiki: energicznej, szalonej, pełnej zapału do robienia różnych, dziwnych rzeczy. Jednak, jak to się mówi: przeciwieństwa się przyciągają. Są jak papużki nierozłączki: doskonale się dogadują, wspierają, rozumieją, każda może liczyć na tę drugą. 

wtorek, 4 sierpnia 2015

Gdyby nie onaW hrabstwie Marin w Kalifornii nie działo się nic ciekawego, dlatego Rachel i jej młodsza siostra Patty, lubiły, gdy coś się działo, dlatego wymyślały przeróżne zabawy. Dzięki bujnej wyobraźni, talentowi do wymyślania różnych ciekawych historii i chęci poszukiwania dreszczyku emocji Rachel z Patty nigdy się nie nudziły. Z braku rozrywki lubiły obserwować sąsiadów. Po odejściu ich ojca wolały przebywać poza domem. W mieszkaniu wyczuwały smutek i rozczarowanie matki i mimo, że ją kochały, musiały uciekać, bo inaczej te uczucia też by ich przygniotły.

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Cudze jabłkaCo, gdy nagle twój cały świat rozpada się na milion kawałeczków? Co wtedy zrobisz? Poddasz się? Załamiesz? A, może będziesz dalej dążył do tego by osiągnąć szczęście? Rodzina Dragon pomimo, że legło w gruzach ich bezpiecznie miejsce, nie poddała się bez walki i dążyła do pewnej stabilizacji, między swoimi stosunkami. A jak się to zaczęło?

niedziela, 2 sierpnia 2015

Wbrew sobieAdam i Ewelina Rajscy są szczęśliwym małżeństwem od prawie dwunastu lat. Żyli od zawsze jak pączek w maśle, przepiękny apartament, własna pokojówka, drogie wyjazdy za granicę. Jedyną przeszkodą do pełnego szczęścia był brak dziecka. Liczne starania, in vitro, przeróżne badania, jednak upragnione dziecko wciąż się nie pojawiało. Przez jedenaście lat oboje zaczęli tracić nadzieje. Nie było widać światełka w tunelu, aż tu nagle po wielu latach starania w końcu się udało. Teraz mieli zacząć nowe życie, powrócił jego sens, radość i szczęście. Jednak ich euforia nie trwała długo. W dwudziestym drugim tygodniu ciąży na rodzinę Rajskich spada najgorsza wiadomość. Ich mały chłopczyk, upragnione dziecko, zmarło. Ich nadzieja na szczęście pęka, jak bańka mydlana, bezpowrotnie.

Sierpniowe chciejki

Sierpień to chyba najlepszy moim zdaniem miesiąc. Dlaczego? W tym miesiącu będzie najwięcej premier moich ukochanych autorów,  z czego większość książek z przyjemnością kupie :) A co to będzie?Wydawnictwo Filia 


Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

Podsumowanie miesiąca

W tym miesiącu przeczytałam trochę mniej książek ze względu na mój wyjazd w góry, ale warto było choć na chwilę wyrwać się z domu by zobaczyć te piękne widoki, które zamieszczę niebawem na blogu :) A teraz zapraszam na podsumowanie :)

Wywiad z Anną Kasiuk
1 Jak zaczęła się twoja przygoda z pisaniem?

Nie będzie zaskakujące, jeśli powiem, że zawsze miałam skłonności do skrobania czegoś. Już w liceum miałam swoje zeszyty, wtedy jeszcze w takiej szarej tekturowej okładce i spisywałam w nich cytaty, które robiły na mnie ogromne wrażenie, wiersze i opowiadania. Zawsze byłam uzbrojona w kartkę i długopis, bo pomysły przychodziły w momentach, kiedy najmniej się tego spodziewałam. Pamiętam taki przypadek, kiedy jechałam z tatą w trasę. Mój tato był kierowcą. Uwielbiałam jeździć z nim... Wracaliśmy w nocy z Przemyśla, było lato a księżyc wisiał nisko nad ziemią. Nagle coś zaczęło w tej mojej głowie kołatać się i niewiele myśląc poprosiłam, żeby tata zatrzymał się. Był zdziwiony, nie przeczę, ale zatrzymał się na poboczu. I świecił latarką, żebym mogła zapisać to, co przyszło mi do głowy. Moje pierwsze prace wciąż są przechowywane przez moją mamę. Takie były początki, ale wtedy nie myślałam o tym, że zrobię cokolwiek więcej ponad zamknięcie ich w szufladzie. Dopiero dwa lata temu narodził się we mnie pomysł na napisanie powieści. Życie dało mi wtedy solidnego łupnia a pisanie okazało się zbawienną w skutki terapią dla mnie.

Piąte- nie zabijaj


Bohaterką książki jest trzydziestodwuletnia kobieta o imieniu Agnieszka. Mieszka wraz z bratem Dawidem i rodzicami w domku jednorodzinnym. Ich życie było przepełnione miłością, radością, oraz spokojem, dogadywali się bez słów i miło spędzali razem czas. Do pewnego momentu, aż idylla przeradza się w tragedię- rodzice giną w wypadku. Agnieszka z Dawidem zostają sami na tym świecie bez jakichkolwiek planów na przyszłość. Dziewczyna teraz musi się stać dla brata ojcem i matką, nie może się załamać lub pozostać w letargu. Zostaje jego jedynym opiekunem i rodziną, dziecko liczyło na nią.