niedziela, 29 listopada 2015

Błękitne dziewczyny,,Mamy trzy rodzaje kobiet:

1) Dziewczyny Szare- tworzą kobiety, które z mlekiem matki wyssały narzekanie, użalanie się nad sobą i swoim losem. Roztaczają wokół siebie aurę depresji. Wampiry energetyczne odbierające innym chęć do życia. Wyznają zasadę: Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
2) Dziewczyny pomarańczowe- kobiety z tej grupy są pomarańczowe, bo łączą w sobie wiele sprzecznych cech. Jednego dnia przechodzą przez życie w podskokach, by drugiego spaść na dno i zakopać się w brudzie szarej rzeczywistości.
3) Błękitne dziewczyny- mają w sobie ducha, akceptują się i są szczęśliwe. Nie czeka na gwiazdkę z nieba i nie kręci nosem, tylko bierze się do roboty, by do tego dojść, by czuć się dobrze i bezpiecznie." A wy do jakiej grupy należycie?

Cudowności stycznioweWydawnictwa już przygotowują dla nas niezłe premiery nadchodzące z nowym rokiem. Większości z nich nie mogę się doczekać. Już przygotowuje dla nich miejsce u mnie na półce. A wy na co czekacie najbardziej?

czwartek, 26 listopada 2015

Kobiety z ulicy Grodzkiej. WiktoriaAutorka tym razem przenosi nas do malowniczego Paryża z roku 1912. Tam na nowo możemy zajrzeć w życie naszej głównej bohaterki Wiktorii. Tym razem przyjechała do miasta miłości w poszukiwaniu swojego narzeczonego Filipa, którego straciła przez nieszczęśliwą pomyłkę. Zapragnęła się z nim spotkać na żywo, bo taką informację jaką otrzymała trzeba było przedstawić osobiście, jednak w głowie wciąż kotłowała się jedna myśl, że mógł ułożyć sobie inaczej życie. Chce go z powrotem sprowadzić do Krakowa by mogli znowu prowadzić szczęśliwe życie. Jednak przez klątwę, która została rzucona także na nią jej los zaczyna płatać różne figle uniemożliwiając dziewczynie spokojnego i udanego życia. Nieszczęśliwy los zaczyna zmieniać otoczenie na jej niekorzyść tak by wciąż miała pod górkę, by nie była szczęśliwa. Jednak dziewczyna się nie poddaje, stawia na swoim i pomimo, że klątwa nad nią ciąży krzyżując jej doszczętnie plany walczy o własne szczęście. Czy jej się uda? Czy odzyska Filipa? Jak potoczą się jej dalsze losy? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie. 

wtorek, 24 listopada 2015

Brudny Świat,,Brudny świat" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością pani Agnieszki i na pewno nie ostatni. Wszyscy dookoła chwalili jej książki, więc postanowiłam chwycić za jedną z nich. Gdy nadarzyła się okazja kupna powieści w przystępnej cenie nie wahałam się ani na moment. Niestety książka musiała trochę odczekać na swoją kolej, gdyż jeszcze na głowie miałam inne powieści. Jednak w pewnym momencie rzuciłam wszystko i zabrałam się za powieść, gdyż ciągle mnie do siebie przyciągała. 

poniedziałek, 23 listopada 2015

Carrie Pilby (Nieznośnie genialna)Jedna osoba na pięć rodzi się geniuszem. Nie ma żadnych problemów w nauce, posiada bogate słownictwo, wiele ciekawych argumentów na różne tematy, ale czy ta ogromna wiedza pozwala zaprzyjaźnić się z innymi? Większość osób nie chce mieć do czynienia z kujonami, więc omija ich szerokim łukiem. Nie łatwo być geniuszem. Inteligencja i towarzyskie obycie nie zawsze idą w parze. Więc jak radzi sobie nasza bohaterka w tym wielkim świecie? Przekonajcie się sami.

niedziela, 22 listopada 2015

Anna MayGdybyśmy otrzymali szansę cofnięcia czasu zrobilibyśmy to? Zmienili bieg wydarzeń i zaczęli wszystko zupełnie od nowa? Czy obralibyśmy dobrą drogę? Życie to rozdroża, nie ważne, którą drogą podążymy zawsze czeka na nas coś, co zmieni nasze życie do góry nogami. Los płata nam przeróżne figle, nim się obejrzymy już wrzuca nam przeróżne kłody pod nogi tak abyśmy się już z nich nie podnieśli. Jednak my robimy jej na przekór. Podnosimy się z klęczek, poprawiamy koronę i zasuwamy dalej do przodu. Wiemy, że pomimo różnym przeciwnościom losu damy sobie radę. A jak poradziła sobie nasza główna bohaterka Anna?

sobota, 21 listopada 2015

Wzrokowcy

Rzadko się zdarza bym kierowała się tylko okładką do tego bym zakupiła daną książkę nie zwracając uwagi na jej opis. Ale, gdy się trafi taka jedna jedyna, która zaprze mi dech w piersiach, nie zważając na nic chwytam za książkę i zabieram ją ze sobą do mojego zacisza. Jeszcze nigdy nie przejechałam się na powieści, która zachwyciła mnie jedynie swoją okładką do jej przeczytania. Każda z nich zaskarbiła sobie moje serce. Gdybyśmy tych pięknych rysunków graficznych nie mieli przed oczami to czy dana książka zachwyciła by nas swoim wyglądem? No chyba nie. A taka okładka mówi sama przez się ,,KUP MNIE!''. I jak jej tu nie posłuchać?

piątek, 20 listopada 2015

Gdzie najczęściej czytam książkę?

Każdy z nas obiera sobie konkretne miejsce, gdzie może w spokoju sobie poczytać, więc mam do was zapytanie... Gdzie takowe miejsce się znajduje? 

Ja mogę czytać wszędzie: na uczelni, w autobusie, w łóżku, u lekarza. Nic mi nie przeszkadza w czytaniu ani głośna muzyka, hałas, czy chociażby rozmowy w autobusie. Potrafię wyłączyć wszystkie niepotrzebne dźwięki. Zagłębiam się w historię, moja dusza się z książką jednoczy pozostawiając pustą skorupę do momentu, aż ktoś mnie z tego letargu nie wyciągnie. 

Kiedyś nie pomyślałabym o czytaniu poza moimi czterema ścianami. Nie potrafiłam się skupić, wszystko mnie rozpraszało, a zaciszne miejsce miałam tylko w swoim pokoju. Teraz nie ważne, gdzie się obrócę książka wędruje razem ze mną. Gdy jej nie mam pod ręką czuję się jakby mi ktoś odebrał pewną część mojej osobowości, więc do plecaka trafia konkretna powieść, notes (z którym także się nie rozstaje) i długopis. A tak przeważnie wyglądam gdy jadę autobusem do domu.


czwartek, 19 listopada 2015

Zabójczy urok blondynkiDo ekskluzywnego hotelu SPA pod Jasłem przyjeżdża Robert Orłowski z rodziną i grupką znajomych. Tam miło spędza chwile w gronie najbliższych, jednak jego humor jak i reszty gości psuje się w momencie przybycia pięknej młodej lekarki Anki Sosnowskiej wraz z narzeczonym i jego szesnastoletnim synem Patrykiem. Kobieta słynie z miłosnych podbojów, a jak na złość wszyscy zebrani goście mieli kiedyś z nią pewne styczności. Niemiła atmosfera narasta z każdą chwilą. Cały urok przyjemnych wakacji pryska jak bańka mydlana. Pewnego dnia Ania znajduje we własnej torebce zdechłą mysz, a w łóżku ucięty łeb psa. Kto to mógł zrobić? Kilka dni po całym zajściu dochodzi do morderstwa, a podejrzenie pada na syna Roberta Orłowskiego. Ojciec nie wierzy w jego winę, więc postanawia przeprowadzić własne prywatne śledztwo by poznać prawdę, kto za tym wszystkim stoi. Jednak na jednym morderstwie się nie kończy, wkrótce tajemnicza osoba znów uderza. Kto to może być? Kto tak bardzo nienawidził innych? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

poniedziałek, 16 listopada 2015

Dzieci gniewuAkcja powieści przenosi nas do dawnego Berlina z roku 1929. Tam mamy okazję poznać młodego detektywa Willisa Krausa. Jest żydowskiego pochodzenia, jednak nie przywiązuje do tego wielkiej wagi, gdyż całym sercem czuje się pełnym krwi obywatelem Niemiec. Pewnego dnia dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów odnajduje worek w którym znajdował się bukiet stworzony z wygotowanych dziecięcych kości oraz Biblię z zakreślonymi na czerwono fragmentami. 

niedziela, 15 listopada 2015

Ostatni dzień rokuSylwester- każdy z nas wyczekuje tego dnia. Gdy tylko wybije północ, a na niebie pojawią się przepiękne kolory nasze dotychczasowe smutne życie, które przeżyliśmy przez cały, nieszczęsny rok odejdzie precz, a na jego miejsce wkroczy zupełnie inne oblicze. Czy to możliwe by po Nowym Roku wszystkie troski i problemy odejdą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Wierzymy w to i trzymamy się tej nadziei często jak tonący brzytwy, jednak nie zawsze idzie to po naszej myśli. Los płata nam różne figle, ale co, gdy najbliższa naszemu sercu osoba wychodzi z mieszkania i nigdy do niego nie powraca? Co wtedy czujemy, gdy nasz dotychczasowy świat rozbija się na tysiąc maleńkich kawałeczków?

sobota, 14 listopada 2015

Mam na imię Freedom,,Co ja złego zrobiłam? Jak się tu znalazłam? Co uczyniłam w życiu, że Bóg uznał mnie za śmiecia niezasługującego na nic dobrego? Sama nie wiem. Zawsze miałam tylko pytania, żadnych odpowiedzi".

piątek, 13 listopada 2015

Po drugiej stronie kartki,,Trudno powiedzieć do kogo należy opowieść. Czy jest ona własnością pisarza, który ją stworzył? Postaci, które rozgrywają jej fabułę? A może jej właścicielem, jest tak naprawdę czytelnik, który tchnął życie w bohaterów? A może oni wszyscy - pisarz, bohaterowie i czytelnik - muszą ze sobą współistnieć? Może bez tego magicznego połączenia opowieść na zawsze pozostałaby jedynie zbiorem słów wydrukowanych na papierze".

czwartek, 12 listopada 2015

Ścieżki północyHistoria powieści osadzona jest w japońskim obozie, gdzie jeńcy wojenni są wykorzystywani przy budowie Kolei Śmierci w Brimie. Tam też znajduje się nasz główny bohater Dorrigo Evans- chirurg. Jest uwięziony w azjatyckiej dżungli, skazany na codzienną walkę ocalania podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, czy chociażby katowaniem. Te piekło nie spędza mu snu z powiek, widział wiele zła, doświadczył różnego rodzaju okrucieństwa, o których nikt nigdy nie chciałby wiedzieć. Na domiar złego sam walczy z burzliwymi wydarzeniami z przeszłości, które powracają jak bumerang. Ale pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze.

środa, 11 listopada 2015

Na wysokim niebieDzieciństwo to najlepszy czas w życiu każdego małego człowieka. Beztroskie życie, brak jakichkolwiek obowiązków, gry, zabawy, poczucie bezpieczeństwa i miłości ze strony rodziców, którzy ułatwiają nam wkroczenie do dorosłego życia. Jednak nie każdemu trafia się szczęśliwy los, często zdarza się tak, że dziecko jest pozbawione tego radosnego życia, zmuszone do szybkiego dorastania, gdyż nikt inny nie wskaże mu drogi, nie ułatwi wkroczenia w dorosłość tylko jeszcze bardziej go utrudni. Ania właśnie nie miała łatwego życia. Dlaczego?

Śląskie Targi Książki!

Do teraz nie potrafię ochłonąć po Śląskich Targach Książki. Wciąż mam ogromny banan na twarzy, który nie chce zniknąć, ciągle spoglądam na książki jakie przywiozłam do domu i mogę z przyjemnością stwierdzić, że to był mój najlepszy dzień w życiu. Dlaczego? Pierwszy raz zostałam tak bardzo wyróżniona przez samego autora i zaprowadzona od tyłu na halę Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie odbywały się pierwsze tak odmienione targi książki. Tak się cieszyłam, że mogę zobaczyć różnych wydawców rozstawiających się na stoiskach, jak prezentują swoje książki. Każda z nich przyciągała wzrokiem, a dla książkoholika to raj na ziemi. Mało tego mogłam siedzieć za stoiskiem Granice.pl i pomagać autorowi w promowaniu jego książek! Dariusz Rekosz to przesympatyczny, bardzo zabawny mężczyzna, który bardzo mnie zadziwiał. Potrafił się tak sprzedać, że serducho w piersi rosło w zawrotnym tempie. W ciemno mogę brać jego książki! On mnie kupił! Gdy w końcu ludzie zaczęli się schodzić przyglądałam się jak wszystko budzi się do życia. Chłonęłam wszystko otwartymi oczami zadziwiona tym co mnie otacza. 

niedziela, 8 listopada 2015

Czy wspominałam, że cię kocham?Szesnastoletnia Eden Munro spokojnie żyła sobie z mamą w Portland w stanie Oregon. Pewnego dnia po trzech latach milczenia, ojciec zaprasza ją, by spędziła całe lato u niego w słonecznej Santa Monika wraz z nim i jego nową rodziną. Dziewczyna na początku nie chce się zgodzić, wciąż ma ogromną urazę do człowieka, który porzucił nie tylko jej mamę, ale także ją. 

czwartek, 5 listopada 2015

Zaginiony,,Zaginiony" to tytułowy bohater najnowszej powieści kryminalnej pana Michaela Katz Kreffelda. Na imię ma Mogens i jest cichym, niepozornym księgowym pracującym w niedużej firmie. Pewnego dnia kradnie swojemu szefowi sporą kwotę pieniędzy i znika. Pół roku później do znanego nam już z pierwszej książki ,,Wykolejony" detektywa Ravna zgłasza się piękna kobieta pani architekt z prośbą o pomoc w odnalezieniu brata. Były policjant początkowo wzbrania się udzielić tej pomocy, ale wdzięk i czar pięknej Louise oraz nacisk jego przyjaciół Viutovii i Eduarda przekonują go do wyruszenia na poszukiwania Mogensa, które prowadzą do Berlina. Czy uda mu się odnaleźć zaginionego mężczyznę i dowiedzieć dlaczego ukradł kasę i wyjechał do nieznanego mu kraju?

środa, 4 listopada 2015

Ogień i woda,,Jeśli słyszysz tę wiadomość, to znaczy, że zostałaś zaproszona do uczestnictwa w Piekielnym Wyścigu. Wszyscy uczestnicy muszą się zgłosić w ciągu czterdziestu ośmiu godzin żeby wybrać swoją pandorę. W przeciwnym wypadku..."

wtorek, 3 listopada 2015

Okno z widokiemPowieść przenosi nas do Malowniczego- małego miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Tam właśnie od dziecka wychowywała się Róża. Pewnego dnia niespodziewanie w środku roku akademickiego powraca do rodzinnych stron. 

poniedziałek, 2 listopada 2015

Huczmiranki- Eukaliptus i werbena,,Nigdy nie opuszczaj swojego rodu. Nie wolno nam się rozdzielać. Gdy trwamy razem jesteśmy silne i nikt nie zrobi nam krzywdy. Jeśli złamiesz tę zasadę i odejdziesz, będziesz bardzo słaba i smutna.''

Córka papieżaWiele osób przedstawiało postać Lukrecji w bardzo niedobrym świetle. Gdybym nie przeczytała powieści Dario Fo, który skupił się na tej postaci to nadal należałabym do tego grona. Autor odkrył przede mną nieznane dotąd karty ukazując mi inne, nieznane oblicze Lukrecji. 

niedziela, 1 listopada 2015

Trudny mężczyznaPoznajemy dwudziestokilkuletnią bohaterkę Olgę. Wiedzie w miarę normalne i szczęśliwe życie. Ma cudownych przyjaciół na których zawsze może liczyć w trudnych chwilach, interesującą pracę w portalu Magia życia oraz kochanego mężczyznę. Więc dlaczego nie jest dostatecznie szczęśliwa? Jej związek skonstruowany jest na miane grafiku.